Część 1

Podstawowe Informacje

Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu na facebooku bądź mailu 🙂 

Na pewno nowością na Polskim rynku.

 • Jesteśmy Polskim producentem mokrych bytowych karm dla kotów i ostatnio również Smaczków dla psów i kotów.
 • Jesteśmy również hodowcami, kocimi miłośnikami
 • ..i po prostu ludźmi, którym zależy na karmieniu zwierząt dobrej jakości karmą. Udowadniamy, że karma dla kota, może mieć skład lepszy niż mielonka.. dla ludzi.

 1. Brakiem dodatków smakowych, zapachowych. Obecnie, wiele firm deklaruje w składzie brak takich dodatków, a każda z karm specyficznie pachnie.. raz mocniej raz słabiej. U nas zapach jest delikatny, nie jest wspomagany żadnym z dodatków.
 2. Składem. Prawdziwa, wysoka zawartość mięsa i podrobów Korzystamy tylko ze świeżych mięs i podrobów jakości spożywczej, bez skrawków, resztek, odpadów. Bez odpadów pochodzenia zwierzęcego, bez mięsa oddzielanego mechanicznie. Nasze karmy nie zawierają żadnych składników modyfikowanych genetycznie (GMO).
 3. Naturalnymi suplementami. Suplementujemy nasze karmy wzbogacając je o dodatkowe witaminy, składniki mineralne i związki chemiczne wspomagające i/lub regulujące pracę organizmu zwierzęcia. Suplementacja została określona w oparciu o wytyczne żywieniowe Fediaf 2019r.,
 4. Polskim pierwiastkiem. Produkujemy nasze karmy w Polsce, w małym zakładzie, który bardziej przypomina restauracje serwującą dania na wynos aniżeli produkcję karm dla zwierząt. Mięsa i podroby są kupowane z lokalnych ubojni, gwarantujących świeżość i jakość.
 5. Opakowaniem! Dzięki któremu, Twój kot zyska zabawkę, za każdym razem gdy otrzyma karmę. 

Na trzy sposoby, zaczynając od najszybszego:

 1. Proszę spojrzeć na zdjęcia przekroju karmy, widać tam kawałki mięsa, czy inna karma wygląda choćby podobnie?
 2. W kuwecie, po całym dniu żywienia naszą karmą. Karma jest wysoce strawialna, dlatego kuweta nie śmierdzi. Kot również wydala dużo mniejszy objętościowy stolec,
 3. Po wynikach badań, gdy kot jest karmiony przed kilka miesięcy naszą karmą. Karma jest wysoce suplementowana, dlatego kotu nie grożą żadne niedobory witamin czy minerałów. Również wysoka przyswajalność karmy ma tu znaczenie. 
Część 2

Termin przydatności i dostawa

Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Przesyłki wysyłamy za pośrednictwem Inpostu, do rąk własnych jak i paczkomatu. 

 

- zamówienie złożone do godziny 18 w poniedziałek będą wysyłane we wtorek bądź środę.
- zamówienie złożone do godziny 18 we wtorek będą wysyłane w czwartek.
- zamówienie złożone do godziny 18 w piątek będą wysyłane w poniedziałek.

Zawsze piszemy, że nie jesteśmy fabryką a ręczną manufakturą, karmy produkujemy na bieżąco, bo po prostu świeże smakują najlepiej.

Oczywiście będziemy dążyć do tego, aby realizować zamówienia w 24h ale musimy "trochę urosnąć" do tego standardu 😉

Standardowym terminem przydatności to 18 miesięcy, jeśli karma była przechowywana w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza. Im wyższa temperatura przechowywania, tym ten termin ulega skróceniu. Dla przechowywania w temperaturze do 24 stopni, ten okres wynosi już 12 miesięcy. 

Oczywiście, znamy przypadki puszek czy konserw, które i po kilku latach nie dają oznak zepsucia, jednak kierując się dobrem konsumentów i ich pupili, postanowiliśmy skrócić maksymalny termin do 18 miesięcy. 

Zalecamy przechowywanie puszek w zaciemnionym suchym pomieszczeniu o temperaturze do 25 stopni Celsjusza. Jeśli karma jest przechowywana w wyższej temperaturze, termin przydatności ulega skróceniu. 

Podawanie zależy od indywidualnych preferencji karmionego! Karmę można podawać na zimno bądź ciepło, podgrzewając puszkę. Puszka trzymana w lodówce spowoduje stężenie galaretki, tak bardzo lubianej przez milusińskich. Ale podgrzanie jej, również może być atrakcyjne dla kota, wtedy galaretka miesza się z mięsem, dodatkowo je nawilżając. 

Część 3

Nasze karmy

Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu mailowego lub na facebooku.

To zależy od wybranego rozmiaru puszki. 

160g to dzienna porcja dla dorosłego sterylizowanego kota lub kotów o wadze 4,4 kg

300g to dzienna porcja dla dorosłego sterylizowanego kota lub kotów o wadze 8,2 kg

750g to dzienna porcja dla dorosłego sterylizowanego kota lub kotów o wadze 20,5 kg.

szczegółowy zakres cen sprawdzisz w zakładce: PRODUKTY

Skład został wyselekcjonowany przez zwierzęcych dietetyków, hodowców, praktyków, którym przyświecał cel stworzenia najwyższej jakościowo karmy. Stąd w składzie znajduje się zawsze 80% mięsa, i 18% podrobów. Wszystko jakości spożywczej, czyli przeznaczonej dla człowieka, nie ma mowy o żadnym odpadzie. Ponadto stosujemy olej z łososia oraz dodatek witaminowo mineralny, który stanowi uzupełnienie witamin i mikroelementów. 

Nie stosujemy zbóż, ani żadnych polepszaczy smaku ani zapachu. Zapach naszych puszek wynika z gotowania mięsa, dlatego jest delikatny, nie drażniący. Galaretka w karmie znika pod wpływem temperatury ponieważ nie stosujemy żadnych utrwalaczy. Karmy są jak najbardziej naturalne, a sterylizacja jakiej puszki są poddawane jest konieczna z uwagi na zagrożenie mikrobiologiczne. 

Smocza Karma spełnia aż nadto wytyczne wymogów żywieniowych opracowanych przez Fediaf z 2019r.,

Karma jako surowa trafia do puszek, gdzie poddawana jest procesowi sterylizacji. Ma to na celu zwiększenie terminu jej przydatności oraz obróbkę mięsa, którą koty uwielbiają. Podczas sterylizacji mięso gotuje się we własnych sokach, utrwalając pełny smak i zapach.  Wydawana karma jest oczywiście po tym procesie. Sterylizacja, niszczy jednak niektóre białka i witaminy, dlatego stosujemy dodatkową, suplementację, która nie rozkłada się tak łatwo podczas tego procesu. 

Tak, działamy zgodnie z prawem Polskim i Europejskim, które wymaga regularnych badań partii produkowanych karm. Karmy regularnie są badane w certyfikowanym laboratorium szczególnie pod kątem Salmonelli oraz Enterobacteriaceae. Ponadto mięsa i podroby z których produkujemy nasze karmy są regularne podawane badaniom i nadzorowane przez Lekarzy Weterynarii.Odpowiedź na to pytanie to ściana tekstu, więc wymienimy kilka różnic w punktach, o których już wcześniej pisaliśmy.

 

 1. Zbilansowany skład.
 2. Karma pełnoporcjowa, bytowa zawierająca wszystkie niezbędne witaminy, składniki mineralne i związki chemiczne.
 3. Porcja przygotowana na miarę, w przypadku korzystania z naszego kalkulatora.
 4. Mięsa z których przygotowujemy karmy są poddawane szczegółowej kontroli weterynaryjnej.
 5. Karmy przygotowywane są małym zakładzie, gwarantującym jakość i bezpieczeństwo sanitarno epidemiologiczne.

 

Karmy w domu można przygotowywać, lecz jest to rozwiązanie dla osób, które posiadają szczegółową wiedzę w zakresie żywienia zwierząt. Niedobór albo nadmiar pierwiastków, minerałów może odbić się na zdrowiu naszego pupila. Dla przykładu, np. wątroba drobiowa (szczególnie gęsia i indycza) zawiera bardzo duże ilości witaminy A i nieprawidłowa jej ilość w karmie może powodować:

- w przypadku niedoboru: problem z widzeniem nocnym, opóźniony wzrost, słaba jakość skóry i włosów

- w przypadku nadmiaru: osłabienie mięśni i zaburzenia kostne

Na Twojego maila, wysłaliśmy zaraz po zakupie poradnik jak wprowadzić nową karmę dla Twojego kota, postaraj się stosować do zaleceń.

Zawsze możesz się z nami skontaktować z nami na czacie facebookowym, napisać maila bądź zadzwonić. Postaramy się pomóc.

Podstawowymi zaleceniami może być:

- zmiana sposobu podawania karmy, np. delikatne jej podgrzanie do temperatury lekko wyższej niż pokojowa - podawanie karmy w określonych porach. Nasze zwierzęta uwielbiają żyć zgodnie ze swoim cyklem dnia i stresuje ich zmiana tego cyklu. Jeśli wypracowaliście wspólnie godziny karmienia, to starajcie się ich trzymać.. bo one będą tego oczekiwać! - podawanie karmy po zabawie, wysiłku energetycznym. Zwierzę zmęczone, to zwierzę głodne. W przypadku kota karmienie po posiłku to zachowanie cyklu łowieckiego. Kot jako drapieżca, powinien być wynagradzany po zabawie – właśnie upolowaną zdobyczą, czyli naszą karmą! - usuń suchą karmę, gdyż jej stosowanie uzależnia zwierzęta a składy takich karm w większości nie są odpowiednie, jak i forma, gdyż chrupki drastycznie zwiększają swoją objętność w kontakcie z wodą czy w tym przypadku sokami żołądkowymi. Sucha nie jest odpowiednia dla kotów bezwzględnie, może sprzyjać problemom z nerkami, poprzez stałe odwodnienie kota. Kot nie ma jak pies nawyku picia wody. Dla psów sucha karma jest bardziej przystępna, lecz my kierując się zaleceniami naszych dietetyków, odradzamy bez wyjątków karmy suche. - dosmaczanie karmy, poprzez dodanie małej ilości tłuszczu bądź sosu dosmaczającego - zmieniajmy smaki karm. Starajmy się, aby była różnorodność smakowa podawanych karm. - podawanie karmy tylko na czas jedzenia, jeśli zwierzę nie chce jeść – chowamy. Celem jest stan aby nasz zwierzak nie miał poczucia że zawsze miska jest pełna a gdy się pojawia to trzeba ją opróżnić. - twarda postawa opiekuna. Koty zdecydowanie częściej niż psy robią fochy, nie lubią zmian i jeśli były przyzwyczajone do jakiś karm a teraz wprowadzamy nową mogą się buntować. Nie należy zapominać, że to my jesteśmy ich opiekunami i czasem dla ich dobra, musimy je do czegoś zmusić. Tak do spróbowania zdrowej karmy jak i niewypuszczaniu luzem na zewnątrz, gdy one nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Spokojnie. Jeśli kot jest zdrowy to najprawdopodobniej po lekkiej głodówce sięgnie po karmę a lekkie przegłodzenie mu nie zaszkodzi. Uczulamy, że lekkie przegłodzenie to maksymalnie 24h, jeśli kot pije wodę. Jeśli nie ma ochoty na posiłek ani nie pije wody to warto odwiedzić choćby profilaktycznie weterynarza.

Dodatkami naturalnymi, ponieważ samo mięso i podroby nie dostarczają wszystkich mikroelementów. Dodatkami są np. węglan wapnia z muszli ostryg, chlorek sodu i inne stanowiące pełen dodatek mineralno-witaminowy stworzony dla Smoczej Karmy. Składy karmy zostały opracowane przez dietetyków zwierzęcych dodatkowo potwierdzone badaniami przez niezależne laboratorium certyfikujące.